piątek, 25 sierpnia 2017

Muzeum Techniki oraz Szczeciński Paprykarz Modelarski - Szczecin (zachodniopomorskie)

Jako pasjonat modelarstwa redukcyjnego chciałbym gorąco polecić jedną z imprez jaka odbywa się co roku w Szczecinie. Imprezę tą mogę polecić nie tylko modelarzom, ale każdemu kto chce wziąć udział w ciekawym wydarzeniu.


Wydawać się może, że tematyka imprezy została skierowana tylko do jednej grupy hobbystów. Otóż, nie. Oprócz samej wystawy prac modelarzy w ciągu dwóch dni prezentowane są wozy bojowe (kilka sztuk), zjeżdżają też rekonstruktorzy wyposażeni w sprzęt i umundurowanie, najczęściej z II wojny światowej. Zawsze istnieje możliwość obejrzenia pojazdów od środka i przeprowadzenia ciekawych rozmów z osobami, które posiadają niemałą wiedzę na temat wspomnianej wojny, sprzętu, umundurowania, itp..

Wystawiane modele mają różną formę. Makiety, figurki, samochody, samoloty, helikoptery, czołgi, budynki, żaglowce. Osoby, które nie interesują się budową modeli na pewno znajdą coś co przykuje ich uwagę i ucieszy oko. Sam osobiście widziałem jak po takiej wystawie ojcowie kupowali synom pierwszy model. Tak, Paprykarz zapewnia też stoiska z dużym wyborem modeli i narzędzi. Wielu zwiedzających wychodziło z jednym lub kilkoma modelami oraz zestawem narzędzi. Hobby czasem bywa zaraźliwe...Szczecińskiego Paprykarza Modelarskiego polecam nie tylko ze względu na powyższe atrakcje ale i lokalizację. Impreza ma miejsce w starej zajezdni tramwajowej, w której znajduje się ogromna ilość eksponatów, od rowerów, przez motocykle, samochody, autobusy, aż po zabytkowe tramwaje.


Na poniższym zdjęciu widać, wyraźnie, że muzeum spełnia wszelkie wymogi zadowolenia nawet małych obywateli.


Wystawa modelarska jest darmowa.
Wejście do muzeum jest płatne, ale koszt biletu to jakieś grosze.


Łukasz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz