niedziela, 13 sierpnia 2017

Pierwszy wpis

Witajcie

Kilka słów o nas. Jesteśmy rodziną zapaleńców (2+2), którzy za życiowy cel obrali sobie zwiedzanie zapomnianych lub mało uczęszczanych, ale i pięknych atrakcji turystycznych.

Planując urlop zawsze zastanawialiśmy się, jakie miejsce wybrać by wypocząć, zwiedzać, cieszyć się wolnym czasem. Dzieci i praca nie zawsze pozwalały nam na wyjazdy w odległe od domu regiony. Staraliśmy się zwiedzać to, co było możliwe w okolicy, czyli w województwie zachodniopomorskim. Znajomi, rodzina, pytali nas, co można ciekawego zobaczyć w naszym regionie.

Niestety portale turystyczne czy inne strony reklamowe polecające atrakcje turystyczne zawierały informacje o najbardziej komercyjnych atrakcjach. Przeszukaliśmy wspomniane informatory i okazało się, że wszystkie posiadają te same powielane informacje. Przez co wszystkie te obiekty są oblegane przez turystów. Kolejki, wysokie ceny biletów, obiekty przepełnione turystami. Na miejscu jedno wielkie rozczarowanie.

W dzieciństwie "przymuszony" byłem do zwiedzania właśnie takich miejsc - Zakopane, Kraków czy też inne stolice turystyki. Na samą myśl by ponownie odwiedzić takie miejsce mdli mnie. Zapłacić niemałe pieniądze za nocleg, stać kilka godzin w kolejce do jakiejś "atrakcji" - nie dla mnie. Zarówno w województwie zachodniopomorskim jak i całej Polsce są piękne miejsca, zapomniane, nieoblegane przez turystów. Piękny krajobraz, cisza, spokój. Na łamach naszego bloga będziemy starali się Wam przybliżyć właśnie takie miejsca.

ZACHODNIOPOMORSKIE TO NIE TYLKO KURORTY I PLAŻA!

SZCZECIN NIE LEŻY NAD MORZEM!

UWAGA! Wpisy nie są zamieszczane w porządku chronologicznym.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz