O nas \ reklama \ lista życzeń

Kim jesteśmy?

Rodziną zapaleńców (2+2), którzy za życiowy cel obrali zwiedzanie mało uczęszczanych lub mało rozreklamowanych miejsc, zabytków, szlaków turystycznych.

Treść bloga

Planując urlop zawsze zastanawialiśmy się jakie miejsce wybrać by wypocząć, zwiedzać, cieszyć się wolnym czasem. Dzieci i praca nie zawsze pozwalały nam na wyjazdy w odległe regiony od domu. Staraliśmy się zwiedzać to co było możliwe w okolicy, czyli w województwie zachodniopomorskim. Znajomi, rodzina, pytali nas co można ciekawego zobaczyć w naszym regionie. Niestety portale turystyczne czy inne strony reklamowe polecające atrakcje turystyczne zawierały informacje o najbardziej komercyjnych atrakcjach.

Przeszukaliśmy wspomniane informatory i okazało się, że wszystkie posiadają te same powielane informacje. Przez co wszystkie te obiekty są oblegane przez turystów. Kolejki, wysokie ceny biletów, obiekty przepełnione turystami. Na miejscu jedno wielkie rozczarowanie. W dzieciństwie "przymuszony" byłem do zwiedzania właśnie takich miejsc - Zakopane, Kraków czy też inne stolice turystyki. Na samą myśl by ponownie odwiedzić takie miejsce mdli mnie. Zapłacić niemałe pieniądze za nocleg, stać kilka godzin w kolejce do jakiejś "atrakcji" - nie dla mnie.

Zarówno w województwie zachodniopomorskim jak i całej Polsce są piękne miejsca, zapomniane, nieoblegane przez turystów. Piękny krajobraz, cisza, spokój. Na łamach naszego bloga będziemy starali się Wam przybliżyć właśnie takie miejsca.

ZACHODNIOPOMORSKIE TO NIE TYLKO KURORTY I PLAŻA!
SZCZECIN NIE LEŻY NAD MORZEM!


Dlaczego "zapomniałem nawigacji"?

Oprócz planowanych wycieczek, wielokrotnie zdarzyły nam się takie bardzo nieplanowane. Często były one wywołane tym, że padła nawigacja, złym oznakowaniem szlaku lub drogi. Takie sytuacje nas nie przerażały, bo po pierwsze jesteśmy na planecie Ziemia i nie polecieliśmy na Księżyc gdzie nie ma ludzkiej duszy. Po drugie, cytując piosenkę z serialu Zmiennicy; "przecież coś być musi do cholery za zakrętem". Po trzecie, zawsze mamy papierową mapę samochodową na podorędziu.

"koniec języka, za przewodnika"

Reklama


Lista życzeń

Dobra wycieczka, wyprawa, wypad za miasto czasem wymaga podstawowego sprzętu. Niestety nie zawsze stać nas na zakup wybranej przez nas zabawki. Dlatego jeżeli jesteś chętny wspomóc nas, nie finansowo, ale jakimś drobiazgiem, chętnie przyjmiemy darowiznę (mówiłem już, że skromność to moja najlepsza cecha?). Oczywiście każdą darowiznę spłacimy reklamą na naszym blogu i filmach, które może uda się nam kręcić w przyszłości. Wszelkie pytania pod adresem e-mail.

Najbardziej zależy nam na sprzęcie typowo wycieczkowym, ale też i do rejestrowania naszych wycieczek. Sprzęt, który do tej pory mieliśmy uległ zniszczeniu, zgubieniu lub został utopiony w toalecie przez naszego dwuletniego synka. Zdziwilibyście się ile rzeczy nie unosi się na powierzchni wody! Np. telefony LG toną bardzo szybko... Poniżej spisaliśmy listę tego co mogłoby się nam przydać.

[1] Aparat fotograficzny
[2] Kamera
[3] Gimbal trzyosiowy
[4]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz